دسته‌ها
اجتماعی درد حجاب

داستان ما ایرانی‌های خوشگل و عمل زیبایی و آرایش!

چرا ایرانی ها انقدر خوشگل و خوش قیافه هستند؟!

وقتی تو بخش تصاویر گوگل بنویسید why iranian چند تا گزینه نشون می‌ده که قبلاً بیش‌تر از همه جستجو شده.

اولین گزینه، خوشگلی ایرانیاس!! این‌که چرا ایرانی‌ها انقدر خوشگل و زیبا هستن؟!‌ دنیا به این نتیجه رسیده که ماها خوش قیافه‌ایم!

سؤال: آیا بعد از این همه عمل جراحی و آرایش انقدر زیبا شدیم یا قبلش هم قشنگ به حساب می‌اومدیم؟!

اگه بگیم با عمل و آرایش این‌طوری شدیم، که این یه چیز غیرطبیعیه و تو دنیا سابقه نداره این حجم عمل زیبایی و آرایش.

یه عکاس آمریکایی از ایران یه سری عکس گرفته بود؛ بعد رفته بود تو فیس بوکش گذاشته بود. کامنت مردم آمریکا خیلی جالب بود. اکثراً از زیبایی ایرانیا حیرت کرده بودن؛ یه دختره هم کاملاً خودش رو باخته بود و نوشته بود: «براندن جدی می‌پرسم، تو ایران هیچ آدم زشتی وجود نداره؟ اگه این‌طوره که باید قبل از رفتن به این کشور حسابی به خودم برسم!» (اینجا | اینم فیس بوک اون عکاسه)

اما اگه بگیم قبلش هم همین‌طوری بودیم؛ پس دیگه چه نیازی به این کارها برای قشنگ شدن بیش‌تر بود؟!

فراموش نکنید آرایش غلیظ تو کشورهای خارجی معمولاً مربوط به دو دسته از خانم‌هاس:
یکی خانم‌های مُسن که می‌خوان خودشون رو جوون نشون بدن و دوم خانم‌های … که قصد دارن …

مردم معمولی یا اصلاً‌ آرایش نمی‌کنن یا خیلی سبک و رقیق!

اتفاق جالب اینه که ما ایرانیا با این‌که بین مردم دنیا اصلاً زشت محسوب نمی‌شیم؛ اما از ترس کم آوردن و نازیبا انگاشته شدن؛ تبدیل شدیم به آدمایی که به دنبال حداکثر زیبایی و جلب توجه هستیم. انقدر که برای دنیا عجیب شده و حالا اونا جلوی ما احساس می‌کنن کم آوردن!

ممکنه بعضیا بگن چون اینجا حجاب اجباریه؛ خانوما برای نشون دادن زیبایی، مجبورن عمل جراحی کنن یا آرایش غلیظ استفاده کنن؛ اما به نظر، این داستان عمیق‌تر از این حرفاس.

زمان شاه که حجاب اجباری نبود. دکتر شریعتی در مورد زمان شاه به نقل از مجله‌های اون زمان، گزارش می‌ده که از سال ۳۵ تا ۴۵ مصرف لوازم آرایشی ۵۰۰ برابر شد!! ۵۰۰ برابر!! (کتاب زن، بخش فاطمه فاطمه است)

یه چیز دیگه هم هست که شریعتی به نقل از کسی، مقایسه می‌کنه تیپ زدن و آرایش کردن زن‌های ایرانی رو با اروپایی‌ها. این رو هر چی گشتم منبعش رو پیدا نکردم؛ برای همین ننوشتمش.

یا مثلاً مقایسه کنید استفاده از ماشین‌های لوکس تو ایران رو با اروپا. این‌جا ماشین لوکس یعنی «دوردوربازی» و خودنمایی و ما خیلی پولداریم و یه کم نگامون کنید و…

ما ایرانیا دنبال اینیم که خودمون رو نشون بدیم. درس خوندن و مهارت به دست آوردن و به جایی رسیدن، سخته. برای همین آسون‌ترین راه رو انتخاب می‌کنیم: لباس شیک پوشیدن، آرایش کردن، عمل زیبایی و…

ماها دوس داریم جزو آدمای متشخص و باکلاس به حساب بیایم؛ اگه چادر پوشیدن مساوی باکلاس بودن بود؛ الآن بیشتر دخترا چادری بودن… کسی برای گناه کردن، بدحجابی رو انتخاب نمی‌کنه؛ ماها دوس داریم خوشگل باشیم تا «خوب» دیده بشیم… اما شاید بهتر باشه به چیزای دیگه هم فکر کنیم… شاید پشت دیوار باغ، خبرای دیگه‌ای هم باشه…

برچسب‌ها: علت بدحجابی در ایران، دلیل بی حجابی بانوان، ضعف اعتماد به نفس دلیل بی حجابی، اقرار خارجی‌ها به زیبایی ایرانیان، جستجوی خوشگلی ایرانی‌ها در اینترنت، علت استفاده از آرایش غلیظ در اروپا و آمریکا، چه زنانی در خارج از ایران آرایش می‌کنند، از خودباختگی در فرهنگ ایرانی

1 دیدگاه دربارهٔ «داستان ما ایرانی‌های خوشگل و عمل زیبایی و آرایش!»

خخخخ… چ خنگن… ما عادییم… ن زشتیم ن خوشگل… ولی الکی خوش یم…
والا فک کنم اینا چششون پر شده از مو بورا و چش رنگیا مارو خوشگل میبینن!!!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + نوزده =