دسته‌ها
آنتی شایعه سیاسی مذهبی

باز هم بوی سلبریتی بی‌سواد می‌شنویم!

آیا جمله مرگ از دکتر الهی قمشه ای است؟

اصطلاح #سلبریتی_بی‌سواد چند وقتیه که تو شبکه‌های اجتماعی باب شده. خصوصاً بعد از سوتی‌های فاجعه‌آمیز علی کریمی درباره کوروش کبیر که دو تا جمله از شکسپیر و حضرت علی رو به اشتباه به کوروش نسبت داده بود، این قضیه پررنگ‌تر شد.

حالا، بعد از زلزله‌ی کرمانشاه باز هم بوی سلبریتی بی‌سواد به مشام می‌رسه!

رضا صادقی تو اینستاگرامش نوشت:

«ای کاش دعای مرگ برای دیگر ملتها از دهان ایرانیان بیفتد، ای کاش جمعه به جمعه برای نیمی از جهان آرزوی مرگ و نیستی نکنیم تا اینقدر مملکتمان دچار مرگ و غم و عزا نشود. همان انرژی منفی که بعد هر نماز از حلقوم ایرانیان هیجان زده در می‌آید، عاقبت به سر ایرانیان برمی‌گردد، کاش بعد هر نماز در مساجد آرزوی برکت و ایمان و یکتا پرستی برای تمام دنیا می‌کردیم تا شاید قطره‌ای از این دریای انرژی مثبت به خودمان بازگردد.»
? دکتر الهى قمشه اى از مفاخر ایران ?

دو تا مسئله‌س؛ یکی خود متن که پر از درّ و گوهره!! و دوم این‌که به دکتر الهی قمشه‌ای بزرگوار نسبت داده شده.

اول در مورد دومی. دقیقاً کی و کجا دکتر الهی قمشه‌ای این حرف رو زدن؟ یکی یه منبع بیاره.

من با شناختی که از ایشون دارم، نزدیک به صفر می‌دونم احتمال این که ایشون این حرف رو گفته باشه. ولی چون نمی‌شه مطمئن بود، اون کسایی که این نقل قول رو می‌گن، سندش رو هم ارائه کنن.

سلبریتی بی‌سواد یعنی این‌که مث بعضی مردم جو زده، بدون این‌که از چیزی مطمئن باشی، اون رو منتشر کنی!

اما خود متن:

این متن دقیقاً از اون نوشته‌های هوشمندیه که به قصد تخریب نوشته و منتشر می‌شه. به خاطر همین می‌گم بعیده که مال دکتر باشه. اصلاً هوشمندی بالاتر از این نیست که هر چرتی رو به آدمای بزرگ مث ایشون یا دکتر شریعتی و پروفسور سمیعی و حسین پناهی و… نسبت بدی تا باورپذیریش بره بالا.

اولاً نوشته دعای مرگ برای ملت‌ها! کی ما برای «ملت‌ها» دعای مرگ کردیم؟!؟ نه کی واقعاً؟!

ثانیاً کی برای نیمی از مردم جهان؟! آمریکا و اسرائیل از کی تا حالا شدن نصف جمعیت دنیا؟!

ثالثاً ما بر استکبار و ظلم و کودک‌کشی و غارت سرمایه‌های کشورهای مظلوم و … مرگ گفتیم. یعنی باید درود می‌فرستادیم؟!

رابعاً قبل از انقلاب که کسی مرگ نمی‌گفت، چرا زلزله می‌اومد با چند ده هزار کشته؟!

خامساً اصلاً چرا کشورهای دیگه زلزله می‌آد؟! اگه به مرگ گفتنه؟!

سادساً قرآن نخوندید؟ می‌گه بریده باد دست ابولهب. کشته باد اصحاب اُخدود. (البروج، ۴) حتی می‌گه مرگ بر انسان که انقدر ناسپاسه! (عبس، ١٧) زیارت عاشورا نخوندی؟ به همه کس و کار شمر و یزید لعنت می‌فرسته.

التماس تفکر، آقای صادقی! التماس تفکر!

در پایان از همه‌ی مردم می‌خوام دست به دعا برداریم و به حق این شب‌های عزیز همه دعا کنیم که ایشاالله دولت و ملت آمریکا روز به روز پیشرفت کنن و مشکلاتشون حل بشه و در سلامتی و خوشی به سر ببرن و دیگه توفان نیاد و کسی هم مردم رو به رگبار نبنده. همچنین ایشالله به حق علی، اسرائیل عزیز تو کارش موفق بشه و به زودی بتونه همه‌ی فلسطینی‌ها رو قتل عام کنه.

مردم حتماً دعا کنید، یه وقت دیدید دوباره زلزله اومدا!

 

کانال تلگرام دکتر حسین الهی قمشه‌ای حرف رضا صادقی را تکذیب کرد
کاش هر کسی، هر فکر سیاسی و فریبکارانه‌ای که دارد را به نام من در تلگرام و توئیتر و … منتشر نکند!
دکتر الهی قمشه ای!

برچسب‌ها: پست جدید اینستاگرام رضا صادقی، فلورا نظری درباره مرگ بر آمریکا، نظر علی کریمی راجع به مرگ بر اسرائیل، این جمله از کیست، نظر حسین الهی قمشه‌ای، آیا این جمله از دکتر الهی قمشه‌ای است؟ چرا مرگ بر آمریکا؟ پاسخی به جمله منتشر شده در تلگرام، آیا نباید مرگ گفت، علت زلزله آمدن، زلزله کرمانشاه، سرپل ذهاب، قصر شیرین، دعا برای مردم آمریکا، دعا و آرزوی خوب برای اسرائیل، مرگ فرستادن در آیات قرآن، جمله ای کاش دعای مرگ برای دیگر ملتها  از کیست؟ الهی قمشه‌ای تکذیب کرد، تکذیب کانال تلگرامی دکتر الهی قمشه‌ای، پست رضا صادقی درباره دکتر حسین الهی قمشه‌ای دروغ از آب درآمد، تکذیب حرف‌های نسبت داده شده به دکتر الهی قمشه‌ای، مسعود شجاعی، علی انصاریان

3 دیدگاه دربارهٔ «باز هم بوی سلبریتی بی‌سواد می‌شنویم!»

از همین ثانیا ثالثا رابعا نوشتنت معلومه که عربی این از نوع نوشتند معلومه که کردارت نیک نیست من معمولا در شعار های شما بسیجیان که اقلیت جامعه رو تشکیل میدید و پنج شیش میلیون نفر بیشتر نیستید اسمی از دولت آمریکا نمیبینم شما با گفتن مرگ بر آمریکا و اسرائیل و انگلیس خیلی واضح به چهار صد میلیون تن توهین میکنید به نوع نوشتن بنده دقت کنید بنده برای توصیف شما از نفر استفاده کردم که واحد شمارش حیوانات در زبان عربی است و برای مردم دیگر ایران و دنیا از تن استفاده میکنم که ایرانی است و واحد شمارش انسان خب حالا بگذریم شما طبق آداب و رسوم حکومت نامبارکتان حتی به آزادی بیان هم اعتقاد ندارید و این نشانه اسلام است ولی ایزد رو سپاس میگیم که مردم ایران دارند کم کم بیدار میشن و جلوی ظلم و ستم می ایستند در راهپیمایی بیست و دو بهمن هر سال یک میلیون تن میرفتند امسال هفتصد هزار تن تازه با اون پرچم های بزرگ و دراز در وسط جمعیت که خیلی تابلو نباشه خلاصه سرتون درد نیارم حکومت شما دیگه به آخر کارش رسیده و با یک باد در جا میفته (نمیدونم نظر من رو پخش میکنی یا نه ولی بازم به حرفهای من و امثال من فکر کن)

درود.
ثانیاً ثالثاً به خاطر اینه که دوماً سوماً غلطه. کلمات فارسی تنوین نمی‌گیره و نمی‌شه برای دوم گفت دوماً!
من هم ایرانی‌ام؛ اما به فرض که عرب باشم، خب مگه چیه؟! مگه شما که ایرانی هستی، خودت انتخاب کردی؟! آدم باید پز چیزایی رو بده که خودش انتخاب کرده.

همه‌ی ما وطنمون رو دوست داریم؛ ولی دوره نژادپرستی سر اومده. عرب و ایرانی و اروپایی و … همه یک شأن دارن.

در مورد آزادی بیان، به نظر من هیچ کس تو دنیا به آزادی اعتقاد نداره. من فقط جرئت دارم و به زبون می‌آرم. بقیه روشون نمی‌شه!
حتی خود شما هم قطعاً به آزادی بیان اعتقاد ندارید. امتحانش اصلاً سخت نیست…

به نظر من آزادی بیان مرسوم، معنیش آزادی اعتقاد لیبرالیه نه آزادی هر نوع فکر و اندیشه‌ای. مثلاً اگر شما دوست محترم و هم فکراتون حکومت رو به دست گرفتید، آیا اجازه می‌دید امثال ما تو انتخابات نامزد داشته باشیم؟! بعید می‌دونم.

پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =