دسته‌ها
سینما تی وی

نیاز به دیدن شبکه العالم ضروری تر از دیدن شبکه نسیم!

اردیبهشت امسال شبکه‌ی نسیم که به شکل آزمایشی پخش می‌شد، به صورت رسمی و سراسری افتتاح شد. اون زمان با این که می‌دونستم فرستنده‌ی سوم فقط تو تهران راه اندازی شده و شبکه‌ی نسیم کماکان قراره فقط تو تهران پخش بشه، فکر می‌کردم با افتتاح رسمی و سراسری، لابد یه امکانی فراهم شده که این شبکه تو سراسر کشور قابل دریافت باشه.

اما یکی دو روز که گذشت دیدم نه خبری نیس. تازه دوزاریم افتاد که این از اون افتتاح‌های معروفه که مسئولا موقع نزدیک شدن به آخر دوره‌شون انجام می‌دن. مث افتتاح ورزشگاه نقش جهان به دست محمود عباسی تو تابستون پارسال، در حالی که هنوز که هنوزه این ورزشگاه آماده نشده! مث تلاش احمدی‌نژاد برای باز کردن خانه‌ی سینما اونم دو سه ماه مونده به آخر دولت برای این‌که بعدها نگن این خونه تو دوره‌ی ایشون بسته شد و بسته موند، مث برگردوندن مهران مدیری و رضا رشیدپور به تلویزیون به دست همین آقای ضرغامی…

خلاصه اردیبهشت که هیچ، الآن که آبانه و ماه آخر فعالیت آقای ضرغامیه، تو خیلی از شهرهای کشور این شبکه قابل دریافت نیس. خب مشکلی نیس، ما می‌دونیم که خریدن فرستنده‌ی سوم واسه صدا و سیما هزینه داره و الآنم وضع بودجه‌ی این سازمان خیلی روبه‌راه نیس؛ ولی سؤال اینه که چرا با وجود این‌که می‌دونستن حالا حالاها قرار نیس شبکه‌های جدید (کانال ۲۱ به بعد) برای اکثر مردم دیدنی باشه؛ چرا انقدر روی افتتاح شبکه‌ی نسیم، شو و نمایش داده شد و سؤال دوم این‌که وقتی دو کانال سیستم دیجیتال با دو شبکه‌ی خیلی کم بیننده (پرس تی‌وی و العالم) پر شده، چه اصراریه که کماکان این شبکه‌ها پخش بشن؟ یعنی نمی‌شه موقتاً جای این دو تا شبکه رو داد به شبکه‌های پربیننده‌تر؟! دلیلش چیه واقعا؟!

من سؤال دوم رو قبلاً (چند ماه پیش) از سایت روابط عمومی صدا و سیما پرسیدم. جوابی که اونا دادن بعد از چند ماه هنوز اینه: «پرسش شما در حال بررسی می‌باشد.» مطلع باشید این جواب برای سؤالاتی داده می‌شه که جواب نداره! یعنی به هر کی بخوان بگن خاموش! ساکت ابوا! این جواب رو می‌دن و تو لیست سؤالات اون سایت هم قابل دیدن نیس. فقط من که کد پیگیریش رو دارم می تونم سؤالم رو ببینم.

یه بار سؤال پرسیدم:

tv-nasim-pr-irib2یه بارم سر به سرشون گذاشتم:

tv-nasim-pr-iribولی تو هر دو حالت، جواب یکی بود!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − ده =