دسته‌ها
سیاسی

ساواکی پیش من محترم‌تر است از آخوند فاسد!

حرف امام خمینی در باره مخالفت با اشرافیت در قشر روحانیت
«از همه فرزندان خود می خواهم… از زیّ روحانی خود خارج نشوند و از گرایش به تجملات و زرق و برق دنیا که دون شأن روحانیت و اعتبار نظام جمهوری اسلامی ایران است، پرهیز کنند.» امام خمینی

ساواکی پیش من محترم‌تر است از آخوند فاسد!

اشتباه نکنید! این جمله مال یه ضد انقلاب نیست! این حرف امام خمینیه! اینم بقیه‌ش:

«خدای متعال می‌داند که من نسبت به آخوندهای فاسد آن‌قدر شدید هستم که نسبت به سایر مردم نیستم. ساواکی پیش من محترم‌تر است از آخوند فاسد […] آن‌قدر صدمه‌ای که اسلام از یک آخوند فاسد می‌خورد از محمدرضا نمی خورد. در روایات هست که آخوند فاسد و ملای فاسد در جهنم از بوی تعفنش اهل جهنم در عذاب هستند. در این دنیا هم از بوی تعفن بعض از آخوندهای فاسد، دنیا در عذاب است. ما طرفداری از عمامه نمی‌کنیم. ما طرفداری از اسلام می‌کنیم. این اسلام پیش شما باشد معظم هستید. پیش هرکس باشد معظم است.» صحیفه نور، ج۱۰‌، ص ۲۸۰-۲۷۹

یکی از خصوصیات امام خمینی که الآن تو نظر من می‌آد همین بی‌سانسوریش بود و این‌که مصلحت‌اندیشی‌های بیخودی و ساختگی نداشت. حرف حق رو بدون ترس و دلهره می‌زد.

واقعاً غیر از امام، کسی رو سراغ نداریم که همچین جمله‌های تندی علیه بخشی از روحانیت گفته باشه! البته غیر از ضد انقلاب‌ها!!

وقتی این مرزبندی‌ها رو نمی‌کنیم و به مردم نمی‌گیم نقطه ضعف‌ها کجاهاس؛ اون وقت تا یه بدی از یه جایی از حکومت می‌بینن، به کل نظام و همه‌ی روحانیت بدبین می‌شن. فکر می‌کنن همه‌ی ضعف‌ها و همه‌ی کمی‌های نظام مورد تأیید ماس!

امام از این نمونه حرف‌ها در مورد روحانیت خیلی زیاد گفته که جا نیس همه‌ش رو نقل کنم. فقط به عنوان نمونه، پیشنهاد می‌کنم خلاصه‌ی منشور روحانیت ایشون رو از اینجا دانلود کنید. (شاه جمله‌ش اینه که بزرگ‌ترین ضربه به اسلام رو مقدس‌نماهای روحانی زدن!!)

مسئله‌ی من الآن در مورد روحانیت نیست؛ صحبت اینه که بعضی وقتا گیر مصلحت‌اندیشی‌های الکی می‌افتیم و از پیگیری حق اجتناب می‌کنیم.

اتفاقاً همین‌جاها می‌تونه پاشنه آشیل انقلاب باشه. مثلاً من اصلاً نمی‌فهمم وقتی آقای احمدی نژاد شاکی خصوصی داره و به دادگاه احضار می‌شه و به راحتی از رفتن به دادگاه خودداری می‌کنه؛ چرا صدای هیچ کس درنمی‌آد؟! آدم‌های معمولی هم می‌تونن این کار رو بکنن؟!

مگه ما از امام علی بالاتریم که به‌خاطر قضیه زره، مث یه آدم عادی رفت پیش قاضی و طرف مقابلش یه یهودی بود که زره حضرت علی رو برداشته بود. اما چون امام شاهد نداشت، قاضی حکم داد که زره مال اون یهودیه‌س و امام علی هم این حکم رو قبول کرد! همین رفتار رئیس حکومت اسلامی باعث شد اون یهودیه مسلمون بشه.

یا مثلاً قضیه‌ی سرقت علمی رساله‌ی آقای حسن روحانی که چند هفته پیش خیلی جدی‌تر از ۴ سال پیش مطرح شد؛ ولی تا الآن هیچ کاری برای رسیدگی بهش نشده. از خیلی جاها هم به گوش می‌رسه که می‌خوان جلوی بررسی این قضیه رو بگیرن.

از این موارد زیاد داریم. این چه سانسورهای خودساخته‌ی مزخرفیه که گرفتارش شدیم؟! مردم عادی که همچین رانت‌هایی ندارن؛ تا یه جرمی مرتکب شدن باید تا ثانیه‌ی آخر مجازاتش رو تحمل کنن؛ اما از ما بهترون هر کاری خواستن بکنن و آب از آب تکون نخوره؟!

امام یه جمله‌ی عجیب دیگه داره؛ می‌گه: «بترسید از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست و یک انفجار حاصل بشود. از آن روز بترسید که ممکن است یکی از «ایام الله» – خدای نخواسته – باز پیدا بشود و آن روز دیگر قضیه این نیست که برگردیم به ۲۲ بهمن. قضیه [این‌] است که فاتحه‌ی همه ما را می‌خوانند.»
صحیفه امام خمینی، جلد ۱۴، صفحه ۳۸۰

یعنی اون روزی که مشت مسئولین برای مردم وا بشه و مردم علیه جمهوری اسلامی قیام کنن؛ اون روز هم یوم الله حساب می‌شه! 

برچسب‌ها: حرف های امام خمینی درباره روحانیت، دانلود کتاب منشور روحانیت، نظر آیت الله خمینی درباره آخوندها و ملاها، امام خمینی بدون سانسور، دانلود خلاصه منشور روحانیت امام، متن منشور روحانیت، دانلود جزوه منشور روحانیت، نظر امام خمینی درباره طبقه روحانی، حرف های تند امام خمینی درباره آخوندها، متحجرین و مقدس نماها در نظر امام خمینی

1 دیدگاه دربارهٔ «ساواکی پیش من محترم‌تر است از آخوند فاسد!»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =