دسته‌ها
اجتماعی مذهبی

حزب‌اللهی‌های شیرین مثل قند و عسل!

یادمه ابتدایی که بودم یه بار بعد از مدرسه با دوستم رفتیم مسجد که نماز بخونیم.

رفتیم وضو بگیریم، برای این کار کفشارو درآوردیم و پابرهنه شدیم. یه آقای جوون با ریش انبوه و پیراهن روشلوار و دکمه‌ی یقه بسته، با ملایمت، دستی رو سرمون کشید و گفت شما که این‌طوری به جای ثواب، کباب می‌شید! بعد بهمون یاد داد که برای وضو گرفتن نباید پاها رو کف وضوخونه بذاریم؛ نجسه و پاهای ما هم کثیف می‌شه.

ما هم نه بهمون برخورد و نه خجالت کشیدیم. تازه دستش هم خیلی گرم بود و من که از نوازشش خیلی خوشم اومد!

چند هفته بعد تو حیاط همون مسجد قبل از شروع نماز داشتیم می‌پلکیدیم که یه دفه یکی با دعوا اومد تو حیاط و گفت که اینجا شیطونی نکنید و ماهم از ترس فرار کردیم! فکر کرده بود ما برای بازی و پلشتی اومدیم مسجد. خلاصه، باعث شد تا مدت‌ها دیگه پامون رو اون‌جا نذاریم.

این دو تا شیوه‌ی برخورد دو تا آدم مذهبی با دو تا بچه‌ی دبستانی بود.

حتماً شما هم تجربه‌های مشابه داشتید. اما به نظرم سال‌های اخیر بیشتر برخوردهای دسته‌ی دومی رو دیدیم تا دسته‌ی اولی.

آخرین باری که یه آدم حزب‌اللهی خنده‌رو و سربه‌زیر و خجالتی و مهربون از نزدیک دیدید، کی بوده؟! من که خیلی وقته ندیدم!

باز برمی‌گردم به خاطرات کودکی. یه بار تو یه مهمونی، یکی از بچه‌ها بیش از حد گز و شیرینی برداشت. یکی از بزرگترا محکم زد رو دستش. با خودم فکر می‌کردم این بزرگتره تا حالا با ما بچه‌ها حرف نزده، هیچ وقت مارو تحویل نگرفته، یه بار یه شکلات دستمون نداده، اما حالا که یکی گز برداشت، خودش رو نشون داد. انگار فقط برای زدن بزرگتر ماس!

دهه‌ی شصت و هفتاد پر بود از آدم‌های مذهبی خوش‌برخورد و مهربون و کارکن و هوای همه رو دار و محل امن و آرامش و مؤمن واقعی! اما خیلی وقته خیلی از آدم‌های مذهبی، خلاصه شدن تو «نه» و «نکن» و دعوا و چشم غرّه و اخم!

ما دلمون همون عمو ریشوهای مهربون رو می‌خواد. همونایی که کنارشون احساس آرامش می‌کردیم و باخدا بودن رو فقط از حضورشون حس می‌کردیم. مذهبی‌ها و حزب‌اللهی‌ها نباید فقط برای نهی منکر مواظب ما باشن؛ ما احتیاج به تشویق و صد آفرین هم داریم… یه دست نوازش…

پی‌نوشت: مطمئنم تو نشون دادن چهره‌ی خشن از مذهبی‌ها خیلی‌ها تقصیرکارن. مثلاً ده‌ها فیلم سینمایی از آدم‌های ریاکار ریشو ساخته شده که اونا رو جای آدمای مذهبی معرفی می‌کردن. اما جدای از تبلیغات منفی خیلی زیادی که شده، واقعاً تعداد حزب‌اللهی‌های شیرین و عسل کمتر از سابق شده و این یه اشکال بزرگه.

برچسب‌ها: حزب اللهی افراطی، حزب اللهی معتدل، بسیجی خنده‌رو، مذهبی خوش‌خنده، شهید دانشجوی بسیجی، رفتار خوش بسیجی‌ها، رفتار و برخورد خوب مذهبی‌ها با مردم، اسلام والمسلمینی‌های باصفا، بچه مسلمان‌های مهربان، بچه حزب‌اللهی‌های بامعرفت

دانشجوی شهید حجت الله رحیمی | تاریخ شهادت ۱۳۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 3 =