دسته‌ها
آنتی شایعه سیاسی

حصر خانگی احمدی نژاد به دستور رهبری!!

این متن تو شبکه‌های اجتماعی منتشر شده:

خبرگزاری فارس/ دقایقی پیش مقام معظم رهبری دستور اجرای حکم حصر خانگی رئیس جمهور سابق را به قوه قضائیه ابلاغ فرمودند که متن نامه ایشان به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

رئیس محترم قوه قضائیه
آیت الله حاج شیخ صادق آملی لاریجانی دامت توفیقاته

متأسفانه در هفته های گذشته شاهد تفرقه افکنی و توهین های بی سابقه رئیس جمهور سابق و اطرافیان ایشان به مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران بوده ایم که شادی دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب را به دنبال داشته است. لذا با توجه به آنکه مکررا در خفا و عیان به آن ها تذکر داده ایم و مراتب نگرانی خود را نسبت به اقدامات آن ها اعلام نموده ایم، اما ایشان بر مواضع خویش پافشاری نموده و به ارکان نظام تهمت های ناروایی نسبت داده اند، در راستای اجرای اصل نود و هشت قانون اساسی، شما را موظف می کنم که به سرعت حکم حصر خانگی آقایان دکتر محمود احمدی نژاد، حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی را اجرا نموده و گزارش آن را به بنده اعلام نمائید.
یقینا این اقدام به صلاح ایشان و نظام جمهوری اسلامی ایران است.
ان شاءالله خداوند شما را در تحقق قضای اسلامی و اجرای عدالت به معنای واقعی و جلب رضایت پروردگار متعال یاری نماید.

سید علی خامنه ای
۵/آذر/۱۳۹۶

تکذیب متن منتشر شده در کانال تلگرامی راجع به نامه رهبر برای حصر خانگی احمدی نژاد

اما خبرگزاری فارس نوشت:

اصل خبر دستور حصر رئیس جمهور سابق کشورمان توسط رهبر انقلاب کاملاً جعلی و کذب است و انتشار چنین خبری در خبرگزاری فارس که برخی کانال‌های تلگرامی مدعی شده‌اند، کاملاً تکذیب می‌شود.

کانال تلگرامی اصولگرا نیوز هم نوشت:
? قبل از انتشار و تایید این اخبار در فضای مجازی، حتما به منبع معرفی شده مراجعه و از صحت آن مطمئن شوید.
?خبر فوق اگرچه به نقل از خبرگزاری فارس مطرح شده، اما ساختگی و حاصل تخیل ذهن نگارنده پیام است و اصلا صحت ندارد چه برسد به آنکه فارس آن را منتشر کند. به عنوان مثال، اصل نود و هشت قانون اساسی هیچ ارتباطی به مسائل ذکر شده ندارد و مربوط به مرجع تفسیر قانون اساسی است.
?کانال ها و شبکه های ماهواره ای معاند، همواره شایعه ها و خبرهای کذب خود را در بین خبرهای درست مخفی می کنند به صورتی که شاید از هر ده خبر آن ها، هشت خبر درست باشد و موجب جلب اعتماد مخاطب شود، ولی همان دو خبر و شایعه ی دروغ است که شاکله فکری مخاطب را بر هم می زند و در درازمدت جهان بینی و باورهای او را تحت الشعاع قرار می دهد.

?همین شایعه اگر توسط کانال های تلگرامی پرمخاطب معاند نظام مطرح می شد، به راحتی مسئولین نظام را در بالاترین سطح مجبور به تکذیب می کرد، اگرچه تأثیر این شایعه از ذهن پاک نمی شود و شایعه های دیگر را به دنبال دارد، از جمله اینکه مثلا احمدی نژاد با تهدید به افشای فسادهای قوه قضائیه و پشت پرده های اقدامات رهبری از اجرای حکم حصر گریخت!!!

یه چیز دیگه هم این‌که بازم به متن نامه نگاه کنید. کی آقای خامنه‌ای این‌جوری متن می‌نویسه؟! آخه انقدر رو؟! مگه روزنامه‌س که تحلیل کنه و بالا پایین کنه، بعد نتیجه بگیره که باید حصر بشه!! کی می‌خوایم به این چیزا توجه کنیم؟!

ضمن این‌که معمولاً حصر خانگی و این چیزا تو جلسه شورای عالی امنیت ملی تعیین می‌شه؛ نه به دستور مستقیم رهبری! مث حصر آقایان موسوی و کروبی که در جلسه شورای عالی امنیت ملی به دبیری آقای سعید جلیلی و عضویت حسن روحانی و … تعیین شد.

برچسب‌ها: تکذیب حصر خانگی احمدی نژاد، متن منتشر شده در تلگرام، خبر فوری، تکذیب خبر فوری، تکذیب متن تلگرامی درباره نامه رهبری، نامه رهبری به رئیس قوه قضائیه، شایعه در مورد حصر خانگی محمود احمدی نژاد، متن آیت الله خامنه‌ای تکذیب شد، خبرگزاری فارس تکذیب کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =