دسته‌ها
اجتماعی دیدنی - خوندنی

روش شستن ماشین فقط با یه لیوان آب!

یه همسایه داریم که مدت‌هاس ماشینش رو بیرون از خونه‌ش می‌شوره و با این کارش، همیشه جلوی در خونه‌ی ما گِل می‌شه. چند بار بهش گفتم این کار رو نکنه و چند بارم ضایع شد. (آخه اولش حاشا می‌کرد و می‌گفت این آب ناودونه و من ماشین نمی‌شورم!) ولی از اون‌جایی که آدم «بی‌شعور» رو هر کاریش کنی، «ذی‌شعور» نمی‌شه؛ کارش رو تکرار می‌کرد.

تا این‌که این بار عصبی شدم و هر چی آب و گِل بهم هدیه کرده بود رو با جارو براش پس فرستادم. رفتیم بیرون و یکی دوساعت بعد که برگشتیم با این صحنه مواجه شدیم:

کار واش و شستن ماشین بدون آب و در منزل

زنگ خونه‌ش رو زدم، گفتم بیا بیرون. گفت بیام بیرون لهت می‌کنم! گفتم بابا خیلی پرروئی!

به پیشنهاد خانمم همون وقت زنگ زدیم ۱۱۰. البته فکرش رو نمی‌کرد، وقتی دید دارم عکس می‌گیرم و منتظر اومدن یه نفریم؛ ترسید و اومد بیرون.

قضیه این بود که اومده در خونه‌ی ما رو به طور شدید اللحن گل‌پاشی کرده؛ اما می‌خواست وانمود کنه که من خودم این کار رو کردم که علیه اون مدرک درست کنم!! فیلم هندی هم زیاد می‌بینه؛ آخه می‌گفت با ماشین اومدی یه دفعه گاز دادی تا گل‌ها بپاشه به در خونه‌ی خودت، بندازی گردن من! آخه چطور چرخش لاستیک‌های ماشین می‌تونه این حجم گل رو تا چراغ بالای در برسونه؟! آیفون رو ببینید چکار کرده، اینم لابد ماشین کرده!

خلاصه یه دعوای حسابی در حضور پلیس کردیم. تازه فهمیدم نظامی هم هست! (البته قبلاً که می‌گفت تو شهرداری کار می‌کنه!) کارتش رو آورد و به پلیسه گفت: سروان فلانی هستم، همکار شما! گفتم همینه که بلدی چکار کنی! یعنی بدبخت کسی که به این سروان مراجعه می‌کنه که مشکلش رو حل کنه. آدم کلّاش و دروغ‌گو.

تا این‌جا، چیزایی که نوشتم تقریباً شخصیه؛ اون چیزی که باعث شد این موضوع رو مطرح کنم دو تا مطلبه:

یکی اشتراک تجربه‌م با شما و این‌که تو موارد این‌جوری، حتماً عکس و فیلم بگیرید و مدرک جمع کنید. چون بدون مدرک، حتی اگه حق با شما باشه، محکوم می‌شید. خصوصاً وقتی با آدم‌هایی روبه‌رو هستید که مث آب خوردن دروغ می‌گن.

دوم این‌که اصلاً برای شستن ماشین نیازی به آب نیست! اونم تو این بی‌آبی! از این بگذریم که باید حسودی کنم به کسایی که انقدر وقت اضافه دارن که ۳-۴ روز یه بار ماشین می‌شورن!

چطور ماشین‌مون رو با یه لیوان آب تمیز کنیم؟!

مواد لازم: یک لیوان پر از آب، مایع شوینده، چند کاغذ یا روزنامه‌ باطله، مایع شیشه‌شوی (شور!)

این کاریه که خودم همیشه می‌کنم، برای همین کاملاً تجربیه. فقط کافیه یه لیوان آب بردارید و توش مایع شوینده بریزید. اگه ماشین‌تون کثیف و گِلیه، لیوان بزرگ‌تر بردارید و اگه اصلاً گلی نیست؛ حتی نیازی به همین لیوان آب هم نیست!

فرض می‌کنیم که ماشین، یه کم خاکی و کثیفه. کهنه پارچه‌‌ای رو بردارید، بزنید تو لیوان آب+مایع شوینده و روی ماشین بکشید. کل ماشین رو یه بار پارچه بکشید.

آب رو برای همین جا می‌خواستیم؛ دیگه نیازی بهش نیست. از این‌جا به بعد چند تا روزنامه باطله می‌خوایم و مایع شیشه‌پاک‌کن. همون مایعی که برای تمیز کردن شیشه‌ها، فش فش می‌زنید و دستمال می‌کشید.

خب کل ماشین رو شیشه‌شور می‌زنید و روش روزنامه می‌کشید. روزنامه و کاغذ، معجزه می‌کنه؛ یه لکّه‌هایی رو می‌بره که من باور نمی‌کردم دیگه کنده بشن.

اگه اون قسمتی که شیشه‌پاک‌کن می‌زنید زیادی کثیفه، شاید لازم باشه وقتی لایه‌ی سطحیش رفع شد، یه بار دیگه کاغذ و مایع روش بکشید؛ اگه زیاد کثیف نیس، همون یه بار کفایت می‌کنه.

خب با این روش، نه آبی که برای خوردن تصفیه شده رو صرف شُستن ماشین کردید، نه احیاناً جایی رو گل کردید، نه نفرین کسی رو به جون خریدید و نه از ۱۱۰ خبری خواهد بود!

در ضمن، آخرش روزنامه‌ها رو دور نریزید و بدید بازیافتی‌ها.

برچسب‌ها: روش شست‌وشوی اتومبیل بدون آب، کارواش بدون استفاده از آب، شستن خودرو بدون آب، با کمترین استفاده از آب خودروی خود را بشویید، تمیز کردن ماشین با یک لیوان آب، شستن اتومبیل با روزنامه باطله و مایع شیشه‌شوی، صرفه جویی در مصرف آب، شستشوی خودرو ضمن صرفه جویی در استفاده از آب، چگونه ماشین و خودرو را بدون آب تمیز کنیم، چطور می‌توان اتومبیل را با کمترین میزان آب شست و تمیز کرد، روش شست‌وشوی ماشین با کمترین آب ممکن، شستن ماشین بدون آب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =