دسته‌ها
دانشجویی

سامانه مزخرف گلستان بالآخره به روز شد؟!

استفاده از فایرفاکس و کروم برای سامانه دانشجویی گلستان

اخیراً تو پنل دانشجویی یکی از دانشگاه‌ها (دانشگاه اصفهان) دیدم خبر داده که «از این پس کاربران محترم می‌توانند جهت بهره‌مندی از امکانات سیستم گلستان از مرورگرهای Firefox و Google Chrome استفاده نمایند.»

این خبر جز فضاحت و بی‌آبرویی چیز دیگه‌ای نداره! چون الآن دیگه وقتش نیست! این کار باید ۶-۷ سال پیش انجام می‌شد!!

دانشجوها می‌دونن که سامانه گلستان تو چند سال اخیر، به شکل خزنده‌ای خیلی از دانشگاه‌ها رو گرفت و کل کارهای دانشجویی و آموزشی واگذار شد به این سیستم.

گلستان از بعضی جهات جامعیت خوبی داشت؛ ولی اشکال اصلیش این بود که به هیچ وجه به روز نشد و نشده!

یعنی کسی که ۱۰-۱۲ سال پیش با این سیستم کار می‌کرد، با همین شکل و ظاهر روبه‌رو بود که الآن هستن!

ظاهر فوق مدرن سیستم گلستان!!

تورو خدا ببینید الآن دیگه این شکل منوها رو تو سایت دیگه‌ای می‌بینید؟!

حالا شکل و قیافه به کنار، این سیستم جز با internet explorer با مرورگر دیگه‌ای همخوانی نداشت!! IE چند سالی هست که دیگه استفاده نمی‌شه و خیلی مسخره‌س سایتی باشه که فقط با این مرورگر قدیمی و ناکارآمد کار کنه!

جالبش اینجا بود که با نسخه‌های جدید اینترنت اکسپلورر هم کار نمی‌کرد! فقط با نسخه‌های قدیمی‌تر مث ۶ و ۷ کار می‌کرد! این دیگه آخرش بود!

واقعاً جای تعجب داره که چطور شده گلستان به خودش زحمت داده، سیستمش رو با فایر فاکس و کروم مطابق کرده!!

این موضوع تو سایت‌های دولتی دیگه هم دیده می‌شه؛ مثلاً پورتال دانشجویی صندوق رفاه:

پورتال صندوق رفاه با افتخار اعلام کرده که فقط با اینترنت اکسپلورر کار می‌کنه!!

مواجه شدن با این پیغام، برای کاربر امروزی فقط جوک و خنده‌س! حالا مرورگر IE از کجا گیر بیاریم؟! تو گوشی و تبلت که پیدا نمی‌شه؛ تو لپ‌تاپ و PC هم دیگه کلاً‌ از مُد افتاده!

آدم می‌مونه چی بگه. بی‌نیازی به دانشجوها باعث این کار شده؟ گردن کلفتی عاملشه؟ انحصار و نبود رقابت علتشه؟ نداشتن علم روز دلیلشه؟ کمبود بودجه برای به‌روز کردن بهانه‌شونه؟ هر چی هست؛ مزخرف و خنده‌داره و باعث افزایش نشاط عمومی می‌شه!

برچسب‌ها: به روز رسانی سایت‌های قدیمی، عدم همخوانی با ie، مرورگر قدیمی، دلیل به روز نشدن سایت‌های دانشجویی قدیمی، عدم مطابقت با مرورگر فایرفاکس، عدم همخوانی با بروزر کروم گوگل، آپدیت اینترنت اکسپلورر، سایت گلستان با internet explorer کار می‌کند. سیستم گلستان قدیمی است، سامانه گلستان با firefox و chrome کار نمی‌کند، خبر جدید درمورد سامانه دانشجویی گلستان، کار نکردن گلستان با browserهای جدید، استفاده از پورتال دانشجویی صندوق رفاه bp.swf.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نه =