دسته‌ها
اجتماعی

روان شناسی لفت دادن از گروه‌ها و کانال‌های تلگرام!

دلیل روان شناختی ترک کانال های تلگرامی توسط افراد عضو شده

به نظر، می‌شه خیلی از مردم رو تو ۲ دسته جا داد:

گروه اول:

کسایی هستن که تو انتخاب خیلی وسواس به خرج می‌دن و به زحمت، دست به گزینش و انتخاب می‌زنن. از نظر اونا حتماً باید یه چیز درجه یک و کامل رو انتخاب کرد. مثلاً برای خرید لباس و کفش، انقدر مغازه‌ها رو بالا پایین می‌کنن که از کمر بیفتن و آخرش با کلی امتحان و پرو و پوشیدن و درآوردن، «شاید» یه چیزی انتخاب کنن و بخرن. این قضیه تو همه‌ی انتخاب‌های زندگی این آدما تکرار می‌شه: اننخاب رشته‌ی تحصیلی، انتخاب تیم ورزشی، انتخاب نماینده و رئیس جمهور، انتخاب دوست، انتخاب شغل و…

پس وقتی قصد ازدواج با چنین آدمی پیدا می‌کنید باید بدونید که به این راحتیا شما رو به عنوان همسر انتخاب نمی‌کنن. اما خصوصیت دیگه‌ی این دسته، اینه که بعد از انتخاب، به زحمت دست از گزینه‌شون برمی‌دارن. پس اگه این آدم شما رو به عنوان همسر انتخاب کرد، خیالتون راحت باشه که به احتمال خیلی زیاد با شما خواهد موند.

خصوصیت دسته اول اینه که فیلتر رو قبل از انتخاب می‌ذارن نه بعدش! یعنی خیلی سخت انتخاب می‌کنن ولی بعد دیگه محکم پای انتخابشون وایمیستن.

مثبتش اینه که معمولاً انتخاب‌های خیلی خوبی دارن، به انتخابشون هم متعهد می‌مونن؛ اما منفیش اینه که کمتر اهل ریسک هستن و ممکنه موقعیت‌های زیادی رو تو زندگی از دست بدن.

این آدم وقتی بخواد عضو یه گروه یا کانال تلگرامی بشه، اول کلی می‌گرده و پرس‌وجو می‌کنه و کانال‌ها و گروه‌های مختلف رو نگاه می‌کنه، مقایسه می‌کنه و بعد عضو چند گروه و کانال می‌شه. اما بعد از انتخاب، به این راحتیا از اونا لفت نمی‌ده و تا مدت‌ها عضو اون‌جا باقی می‌مونه.

گروه دوم:

کسایی هستن که برای انتخاب کردن زیاد وقت نمی‌ذارن و خیلی هم براشون مهم نیس که انتخابشون حتماً یه چیز عالی و بی‌نقص باشه. مثلاً این آدما زود به زود گوشی موبایلشون رو عوض می‌کنن! به محض این‌که به یه مدل برمی‌خورن که توان خریدش رو دارن، اون رو می‌خرن و گوشی قبلی رو می‌ذارن کنار! یعنی خیلی آسون انتخاب می‌کنن و خیلی آسون هم انتخابشون رو عوض می‌کنن.

خصوصیت دسته دوم اینه که فیلتر رو بعد از انتخاب می‌ذارن! راحت دست به انتخاب می‌زنن؛ اما به همین راحتی هم می‌تونن ازش دل بکنن و تغییرش بدن.

مثبتش اینه که شانس‌های زیادی برای موفقیت جلوی پاشون قرار می‌گیره؛ اما منفیش اینه که چون برای انتخابشون وقت زیادی نذاشتن، خیلی زود به نقص‌هاش پی می‌برن و مجبور می‌شن کنارش بزنن.

این آدم وقتی بخواد عضو یه گروه یا کانال تلگرامی بشه، به محض دیدن اون گروه یا کانال، Join رو می‌زنه؛ اما به احتمال زیاد چون بعداً با پست‌هایی مواجه می‌شه که با سلیقه‌ش جور نیس، زود از اون‌جا لفت می‌ده و می‌آد بیرون.

این‌طور نیس که همه‌ی آدما جزو این دو گروه باشن. ممکنه یکی باشه سخت انتخاب کنه ولی زود رها کنه؛ یا زود انتخاب کنه و سخت ول کنه. اما این دو گروه که گفتم، اعضای بیش‌تری داره.

شما به کدوم دسته نزدیک‌ترید؟!

برچسب‌ها: انتخاب سخت، انتخاب و انصراف، روان شناسی علت ترک گروه و کانال، دو گونه انسان در انتخاب و انصراف، چرا از کانال تلگرام لفت می دهند، لفت دادن از گروه تلگرامی، ترک گروه و کانال در تلگرام، شناخت نحوه انتخاب و انصراف انسان‌ها در امور و مسائل مختلف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =