دسته‌ها
درد حجاب سینما تی وی

چند خط درباره سریال عاشقانه

نقدی به سریال عاشقانه

عاشقانه، یه سریال کاملاً پرکشش و جذاب بود که با فرمول قایم کردن بخشی از واقعیت، مخاطب رو برای دیدن ادامه‌ی اون تحریک می‌کرد.

اما چند تا چیزش جالب یا عجیب بود:

۱- تو این سریال، همه‌ی بازیگرای زن -بدون استثنا- حتی پیرزن، حتی زن چادری و … آرایش دارن.

۲- فقط یه خانم چادری هست که بقیه تلاش می‌کنن همونم راحت بشه و چادر رو بذاره کنار! البته ظاهراً آقای مذهبی و مستبدش مجبورش کرده (یا ازش انتظار داره) چادر بپوشه!

۳- بعد از دیدن این سریال، تصور می‌کنی همه‌ی مردها کراوات دارن؛ مگر این‌که خلافش ثابت بشه!!

۴- کمافی‌السابق، مذهبی‌ها آدم‌های ریاکار، فاسد (اخلاقی و اقتصادی) و زورگو هستن. یا جانماز آب می‌کشن و متظاهرن؛ یا زن صیغه می‌کنن؛ یا اختلاسی چیزی کردن! کلاً آدم می‌مونه این فیلمسازا چه خاطره‌های بدی از آدمای مذهبی دارن که همیشه انقدر یه طرفه اونا رو به تصویر می‌کشن. البته یه تصویر جدید از یه مذهبی خوب می‌بینیم: پسر حاج یونس (حسین یاری). آدم کرواتی مهربون و دلسوز که به فکر همه هست… اما با یه تناقض فکری؛ روی آرایش منشی و حجاب عروس حساسه؛ ولی اصلاً به زنش کاری نداره!

۵- معلول رو به عنوان کار خطا حساب می‌کنن؛ ولی هیچ توجهی به علت نمی‌کنن. مثلاً خیانت زناشویی رو خیلی بد می‌دونن؛ اما همه‌شون با هم راحتن و «تو» و «عزیزم» از دهنشون نمی‌افته و حسابی با هم گرم می‌گیرن و با اسم کوچیک هم رو صدا می‌کنن و این‌ها اصلاً بد نیس! کسی هم به این فکر نمی‌کنه که همین رابطه‌های ضربدری صمیمی، ممکنه از توش خیانت و عدم تعهد به وجود بیاد.

جالب این‌که همه‌جوره باهم راحتن؛ اما بدون هیچ دلیلی، وقتی گلزار با افشار کنار خیابون وایمسته و حرف می‌زنه، شک براشون پیش می‌آد که اینا ممکنه با هم رابطه‌ای داشته باشن!

۶- دروغ! بعد از جدایی نادر از سیمین، تم خیلی از فیلم‌ها شد دروغ! انقدر تو این سریال همه به هم دروغ می‌گن یا بخشی از واقعیت رو پنهان می‌کنن که تا آخر کار، انتظار داری هر حرفی که شنیدی الکی بوده.

۷- همه‌ی اینا در حالیه که عوامل سازنده، مدام از سانسور یا خودسانسوری گله می‌کردن. یعنی با سانسور این نتیجه دراومده؟! بدون اون دیگه چی می‌خواسته بشه؟!

۸- این احتمال هست که بعد از نوشتن این مطلب، به من پست یا مقامی داده بشه یا موقعیتی برای رانت‌خواری و زد و بند و… پیش بیاد. تا شما بقیه‌ی مطالب سایت رو می‌خونید من برم یه زن صیغه کنم و بیام!

برچسب‌ها: نقد سریال عاشقانه، چند خط نقد درباره سریال عاشقانه، سریال عاشقانه و حجاب، حجاب بازیگران در سریال عاشقانه، وضعیت آرایش و سانسور سریال عاشقانه، نقدی اجتماعی به سریال شبکه نمایش خانگی

3 دیدگاه دربارهٔ «چند خط درباره سریال عاشقانه»

# ادمای مذهبی جانماز اب میکشن و ریاکار و فاسدن #
دقیقا همینه و به خوبی یاد شده ازش کسی که به خودش شک نداره خودش رو مومیایی نمیکنه
مگر اینکه ذهن هرزه داشته باشه …
لابد میگی برای ارزش های زن و نامحرم و این جور مزخرفات همین چند وقت پیش توی خیابون ما روی پل هوایی سر پوشید یک خانم چادر سن بالا رو مورد آزار جنسی قرار دادن و پولاشم بردن ساعت ۷ شب منطقه سعادت اباد

دوست من فکر نمی کنی زیادی کلی حرف می‌زنی؟!
یعنی تأیید می‌کنی که همه‌ی آدمای مذهبی بدون حتی ۱ نفر استثنا ریاکارن؟!
مغالطه مشت نمونه خروار رو بخون:
http://www.mozakhraf.ir/%d9%85%d8%ba%d8%a7%d9%84%d8%b7%d9%87-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d9%85-%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87-%d9%88-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%82%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d8%a7%d9%82%d8%b5.html

اگر ماجرایی که گفتی صحت داشته باشه، دلیلش داشتن چادر و حجاب نیست؛ دلیلش نداشتن حریمه! یعنی همون چیزی که بهش می‌گی مزخرف!
وقتی یه جامعه به خودکشی دسته جمعی دست بزنه و همه درصد تحریکات جنسی رو خیلی زیاد بالا ببرن، دیگه به زن چادری سن بالا هم رحم نمی‌کنن!

همه چی می‌بینن، با همه جور نامحرمی اختلاط می‌کنن، عملاً ذهن و چشم و روحشون هرزه می‌شه؛ بعد به کسایی که این کارا رو نمی‌کنن و تازه تحت ظلم هرزه‌ها هم قرار می گیرن، می‌گن ذهن هرزه دارید!

در ضمن هیچ وقت روی استثنائات قانون رو عوض نمی‌کنن. یکی می‌گفت «همه‌ش می‌گن کلاه ایمنی بذارید، دوست من کلاه ایمنی داشت؛ ولی فرمون موتور رفت تو شکمش و فوت کرد.» خب این دو تا چه ربطی داره؟!

ویدئوی زیر رو ببین:
http://akharinkhabar.ir/interestings/4483658

پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =