دسته‌ها
آنتی شایعه سیاسی

ماجرای مکالمه موبایلی سردار جعفری و سر و صداهای بعدش!

مکالمه سردار جعفری و گاف آمد نیوز

یکی از مشکلات بیکاری، اینه که آدما برای به دست آوردن هیجان، کنترل تلویزیون رو می‌گیرن دستشون و برنامه‌های مختلف رو ضبط می‌کنن تا از این وسط یه چیزی برای هیاهو و جنجال، پیدا کنن.

جدیدترین نمونه‌ش فیلمی که از گفتگوی موبایلی فرمانده سپاه (پخش شده از شبکه یک) منتشر و ادعا کردن، ایشون قبل از این‌که دکمه‌ی پاسخ تماس رو لمس کنه، داره با موبایل حرف می‌زنه. یعنی یه مکالمه نمایشی!

بعدش هم شلوغش کردن که کسی نفهمه ماجرا چی بوده. یه عده هم مث همیشه باور کردن! (به شلوغی فکر کنید، آخرش باش کار دارم.)

لطفاً این چند خط رو به دقت بخونید…

جوابی که به این ویدئو داده شد؛ مفهومی به نام Call Waiting یا پشت خطی بود!

وقتی دارید با کسی حرف می‌زنید و همزمان یه نفر بهتون زنگ می‌زنه؛ روی گوشی می‌آد که آقا یه بنده خدا در حال تماسه. به قول خودمونیش پشت خطی داری.

شایعه کننده، وقتی این جواب رو شنید دوباره دست به کار شد و با یه مدل از گوشی اندرویدی، نشون داد که وقتی پشت خطی باشه، صفحه‌ی گوشی، خاموش می‌مونه. صفحه‌ی گوشی سردار تا چند ثانیه روشنه؛ پس الکیه و پشت خطی نیست.

اما جواب:

گوشی‌های اندرویدی (تو مثال ما سامسونگ) تو دو حالت، صفحه‌ی نمایشش موقع مکالمه روشن می‌مونه:

اول وقتی که یه نفر با ما تماس می‌گیره. تو این حالت تا جوابش رو ندی، حتی اگه موبایل رو رو گوشت بذاری، صفحه روشن می‌مونه. (شایعه کننده به این استناد کرده. می‌گه پشت خطی نبوده، یه نفر بهش زنگ زده؛ ولی جواب نداده، داره حرف می‌زنه.)

دوم وقتی که پشت خطی داشته باشی. اما این مورد تو همه‌ی مدل گوشیا نیس. بسته به نوع گوشی و نسخه‌ی اندرویدش فرق می‌کنه. یعنی یه موبایل داریم که موقع پشت خطی صفحه‌ش روشن نمی‌شه؛ یه گوشی هم هست که پشت خطی داره، ولی صفحه روشن می‌مونه. نمونه‌ش فیلم زیر:

فیلم بالا رو حتماً ببینید. نفر دوم به گوشی تماس می گیره؛ ولی صفحه روشن می‌شه. دقیقاً همون اتفاقی که برای سردار جعفری افتاد.

اما چند مسئله‌ی دیگه:

۱- دوستان گرامی به این توجه نکردن که گوشی از اول دست سردار نیس. از یکی دیگه می‌گیردش. تو بعضی فیلما این تیکه تقطیع شده و نشون نمی‌ده که سردار جعفری گوشی رو از یکی دیگه می‌گیره.

۲- همون‌طور که تو فیلم مشخصه، بعد از چند ثانیه صفحه خاموش می‌شه. این دقیقاً نشون می‌ده که پشت خطی، وقتی دیده سردار جواب نمی‌ده، بی‌خیال شده و مکالمه رو قطع کرده.

۳- اگه تماس اوله، چرا صدای زنگ گوشی رو نمی‌شنویم؟! (لابد جواب می‌دن که گوشی رو ویبره بوده. آره خب، این موقعا گوشی رو ویبره‌س!!!)

۴- می‌شه از سنخ «رو‌ ویبره‌س» هم جواب داد و این‌که سنسور گوشی خراب بوده! احتمالش ضعیفه، ولی صفر نیس. گوشی دوست من موقع مکالمه، صفحه‌ش خاموش نمی‌شه! سنسورش خرابه.

خب چند لحظه ازتون می‌خوام از ماجرا بیاین بیرون. (از شلوغی ماجرا خودتون رو بیرون کنید.)

حالا به این داستان توجه کنید؛ ببینید خودتون خنده‌تون نمی‌گیره:

مرد شماره ۱ به مرد شماره ۲ زنگ می‌زند. مرد شماره ۲ گوشی موبایلش را روی ویبره گذاشته است! به سرعت نقشه‌ای به ذهنش می‌رسد! باید از این فرصت برای نشان دادن تلاش‌های بی‌وقفه‌ی سپاه استفاده کرد. گوشی را از دست رفیقش می‌قاپد و شروع به گفتگوی نمایشی می‌کند.

کسی به این فکر نمی‌کند که برای مکالمه نمایشی چه نیازی است که مرد شماره ۱ حتماً زنگ بزند!! آیا با گوشی صفحه خاموش، نمی‌شد این کار را کرد؟! در این جا مرد شماره ۳ به نویسنده می‌خندد و می‌گوید کمتر چرت بگو. فرمانده کل سپاه یک کشور اصلاً چه نیازی به نمایش دارد؟! اصلاً یک گفتگوی موبایلی مگر چه کار بزرگ و قهرمانانه‌ای است که بخواهد از طریق آن شوآف اجرا کند؟! نویسنده وجدان ندارد که به اشتباه عامدانه‌اش اعتراف کند؛ پس مخاطب را خطاب می‌کند: ارزشی، ولایت معاش، ساندیس‌خور…

اگه حوصله خوندن توضیحات بالا رو ندارید؛ فقط کافیه فیلم کوتاه زیر رو ببینید؛ ماجرا به همین سادگیه:

این هم یه مقایسه‌ی جدید بین اندروید نسخه ۶ و ۵ که نشون می‌ده تو نسخه ۵ وقتی با گوشی تماس گرفته بشه؛ سنسور روشن می‌شه:

در ضمن این هم فایل صوتی مکالمه سردار جعفریه که کاملاً همه چیز رو مشخص می‌کنه؛ باز هم دروغ گویی هست؟!

برچسب‌ها: مکالمه سردار جعفری، فرمانده کل سپاه، آمد نیوز، گاف آمد نیوز و شرکا، گفتگوی سردار سپاه با موبایل، شوآف سردار جعفری، زلزله غرب کشور، زلزله کرمانشاه، سر پل ذهاب، قصر شیرین، کال ویتینگ در گوشی سامسونگ، نحوه پشت خطی در موبایل اندرویدی، انتظار مکالمه در گوشی اندرویدی، جوابی به ویدئوی پخش شده از سردار جعفری، سردار سپاه در حال مکالمه با موبایل، زدن دکمه برقراری تماس، گفتگوی تلفنی سردار سپاه، مکالمه نمایشی، واکنش به ویدئوی شایعه، آنتی شایعه، دروغ پردازی رسانه‌ها، فایل صوتی گفتگوی سردار جعفری، مکالمه صوتی، ریز مکالمه، گفتگوی صوتی از گوشی موبایل سردار جعفری

2 دیدگاه دربارهٔ «ماجرای مکالمه موبایلی سردار جعفری و سر و صداهای بعدش!»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =