دسته‌ها
آنتی شایعه مذهبی

انشای کنایه‌آمیز درباره محرم و عاشورا

انشای کنایه آمیز و توهین کننده به ماه محرم و امام حسین و عزاداران امام حسین

موضوع انشاء: ماه محرم

محرم خیلی خوب است، ما محرم را دوست داریم…

دوستم انشائی درباره‌ی ماه محرم خواند و گفت که حسین را نمی‌شناسد؛ اما حسینی‌ها را خوب می‌شناسد.

اولاً من فکر کنم دوست بی‌تربیتی دارم که امام حسین علیه‌السلام را حسین خالی می‌نویسد؛ ثانیاً چه‌طوری می‌گویی امام حسین را نمی‌شناسی؟ من و تو که توی یک کلاس درس می‌خوانیم.

البته من می‌دانم که این انشا را بابای دوستم نوشته است. دوستم این‌ها خیلی پولدار هستند؛ اما بابای دوستم اصلاً به کسی کمک نمی‌کند. او می‌گوید من فکر اقتصادی داشته‌ام و پولدار شده‌ام؛ بقیه هم بروند و بشوند! بابای دوستم هفته‌ی گذشته از سفر دبی و کنسرت یکی از خواننده‌ها برگشت؛ اما وقتی کسی به سفر کربلا یا سفر حج می‌رود، می‌گوید به جای پول دادن به عرب‌ها، به فقیران مملکت پول بدهید!

تازه همیشه تا که محرم یا ماه رمضان یا زمان مراسم حج و قربانی و… می‌شود فوری یاد کمک به فقرا می‌افتد و می‌گوید به جای افطاری دادن یا گوسفند قربانی کردن یا نذری دادن، به مردم بی‌نوا کمک کنید!

من همیشه به بابای دوستم می‌خندم؛ چون‌که گوشت قربانی، مردم گرسنه را سیر می‌کند و غذای نذری هم همین‌طور! مثل این است که بگوییم به جای آفتاب، لامپ روشن کنیم! وقتی نور خورشید هست خنده‌دار است که لامپ روشن کنیم.

البته این را بگویم که بعضی از حرف‌هایی که دوستم در انشا گفته، راست است؛ اما باید ببینیم چه کسی و با چه قصدی این حرف‌ها را می‌زند.

مثلاً بابای من می‌گوید شهید مرتضی مطهری یک سخنرانی به نام «تحریفات عاشورا» دارد و تحریف‌ها و دروغ‌هایی که در تاریخ برای ماه محرم ساخته‌اند را برملا می‌کند؛ اما شهید مطهری کجا و بابای دوست من کجا!

من می‌دانم بابای دوستم می‌ترسد که امام حسین را مسخره کند؛ برای همین «حسینی‌ها» را مسخره می‌کند. یعنی او کلاً با محرم و عاشورا مخالف است نه فقط با کارهای اشتباه بعضی از عزادارها.

بابای دوستم نمی‌خواهد ببیند که مردم عشق دارند و خیلی از مغازه‌دارها جنسشان را رایگان نذری می‌دهند و خیلی از مردم، پس اندازشان را صرف ساخت حسینیه می‌کنند و چند ماه از وقتشان را می‌گذارند تا تکیه برپا کنند و یک ریال هم از جایی حقوق نمی‌گیرند. این‌ها حتی حاضر نمی‌شوند اسمشان جایی گفته شود.

من می‌دانم اگر انشای دوستم را در تلگرام بگذارند، همه آن را دست به دست فوروارد می‌کنند! بعد بابای دوستم بدجور به ریش ما می‌خندد!

من «حسین» و «حسینی‌ها» را می‌شناسم؛ اما نمی‌دانم «حسین نشناس‌ها» کی می‌خواهند به خود بیایند؟!

برچسب‌ها: موضوع انشاء، انشای توهین آمیز درباره محرم، توهین به عزاداران حسینی، کنایه‌ای به متن شایعه شده در تلگرام، طعنه به انشای کنایه‌آمیز درباره محرم، انشای ساختگی درباره امام حسین، عزاداری امام حسین (ع)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + پانزده =